2011 Seçim Beyannamesi ( 2023'e Doğru Yükselen Ülke Türkiye Sözleşmesi)

"2023'e Doğru Yükselen Ülke Türkiye" Vizyonu

   Gücünü milletinden alan ve siyaset yoluyla milletine hizmeti varlığının esası kabul eden Milliyetçi Hareket Partisi, vatandaşlarımızın teveccühüne mazhar olarak tek başına iktidarı hedeflemektedir. 

   Türkiye; tarihi ve kültürel birikimi, genç ve dinamik nüfusu, girişim kabiliyeti, demokratik değerleri özümsemesi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarını esas alması, din ve vicdan özgürlüğünü teminat altına alan laiklik anlayışına sahip olması,  jeo-stratejik konumu, caydırıcılığı ve teknoloji kullanma kabiliyeti yüksek savunma sistemi, doğal ve beşeri kaynakları gibi sahip olduğu unsurlar itibariyle bölgesinde yükselen değerleri temsil etmektedir.

   Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek başına iktidarda olacağı önümüzdeki 12 yılda, sahip olduğu imkan ve kabiliyetlerle yükselen bir gücü temsil eden Türkiye’nin; fırsatları değerlendirmek, tehditleri bertaraf etmek ve imkanları kullanmak suretiyle atılım yapma ve yükselme potansiyeli harekete geçirilerek “Lider Ülke Türkiye” inşa edilecektir.

   Bin yıllık gelenekleri, milli ve manevi değerleri, Cumhuriyetin kazanımları ve jeo-stratejik konumunun sunduğu fırsatlar, Türkiye’nin bölgesel ve küresel ölçekte dostluğu aranılan önemli bir güç olmasını sağlayacaktır.

   Milliyetçi Hareket Partisi, en geniş boyutta sağlanacak toplumsal mutabakat ile Türkiye’nin büyük hedeflere yönelmesini, bütün imkân, kaynak ve kabiliyetlerini “Lider Ülke Türkiye” hedefi doğrultusunda harekete geçirmesini öngörmektedir.

   Türkiye, bölgesinde ekonomik ve siyasi işbirliğine dayalı etkin birlikteliklerin oluşturulması için inisiyatif alarak gerekli kurumsal, hukuki ve siyasi adımları atacak ve bunların hayata geçirilmesini sağlayacaktır.

   Türkiye’nin devlet ve insan hayatında hâkim kıldığı evrensel ve insani kriterleri benimseyen ve açtığı barış şemsiyesinin altında yer almayı arzulayan ülkeler bu birliktelikten güç kazanacaktır.

   İçinde bulunduğumuz yeniçağın dinamikleri üzerinde söz sahibi olmanın yolu, güçlü milli kimliğe ve özgüvene sahip bir millet olmaktan geçmektedir.

   Türk Milletinin ve bütün insanlığın barış ve mutluluk içinde insanca yaşayacağı bir dünya ideali, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet projesinin hayata geçirilmesiyle mümkündür.

   MHP, Türkiye merkezli yeni bir medeniyet ve yeni bir dünya tesis etme anlayışını kendisine siyasi bir misyon olarak kabul etmiştir.

   Türkiye’yi lider ülke konumuna taşıyacak olan bu misyon, başta Avrasya coğrafyasındakiler olmak üzere, bütün mazlum milletlerin de hür ve onurlu bir şekilde yaşamasına vesile olacaktır.

   Bunu başarmanın şartı, öncelikle Türkiye’nin teslimiyetçi ruh hâlinden kurtulması ve Türk Milletinin özünü temsil eden değerlere yönelmesinden geçmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi 2011 Seçim Beyannamesinin Tamamı İçin Tıklayınız

 

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2019