Başkan'ın Mesajı

Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi gündem gereği Türk Kadını’nın her alanda haiz olduğu üstün karakterin yansımalarını hem siyasi arenada hem de günlük yaşamda görmeyi arzu ediyoruz. Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülküleri doğrultusunda bizlerle omuz omuza davasına hizmet edecek, Türkiye’ye gönül vermiş kadınlarla bir araya gelmek; bu yolda birlikte yürümek istiyoruz.


Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.” Milliyetçi Harekete gönül vermiş kadınlar olarak; bizler de üzerimize düşen görevleri tam bir birliktelik ile yerine getirerek ülkemizin yükselişinde önemli rol oynamak hedefindeyiz.


Türk kadının layık olduğu saygın yeri temsil edecek, kadının eğitimini ülkenin ve geleceğin eğitimi olarak görerek bu alanda yapılacak tüm çalışmalara destek vermek; kadınların karar alma süreçlerinde daha fazla yer almalarına imkân sağlayacak politikaları desteklemek; ev kadınlarının meslek eğitimi ile öncelikle aile bütçesine daha sonra da ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak temel hedeflerimiz olacaktır. Ancak bu şekilde kadınların geri planda kalmalarına sebep olan, özgürlüklerini kısıtlayan ve ülke çağdaşlığımıza gölge düşüren uygulamaların önüne geçebileceğimize inanıyoruz. Sivil toplum kuruluşları ve medya ile ortak çalışmalar yaparak, bu konuda toplum bilincini artırmayı ve ortak akıl oluşturmayı planlıyoruz.


Bu uzun ve kutsal yolda bizlerle beraber yürüyecek, “Lider Ülke Türkiye” ülkümüzü gerçekleştirme yolunda fedakarlık ve feragat ile çalışacağız. Bu bilinç ile hareketimizde yer alan ve alacak tüm kadınlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, hedeflerimizin gerçekleşmesi için ihtiyacımız olan süreyi her bir ülküdaşımızın kısalttığını hatırlatmak istiyorum.

Saygı ve sevgilerimi sunarım.

MHP Kadın Kolları Başkanlığı

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2020