Yeşilay Haftası

“Evladını koru! Ailene sahip çık! Milletinin uyuşmasına izin verme!”

Son yıllarda madde bağımlılığının ilkokullara kadar düştüğü gerçeği, milletimizin geleceği açısından büyük bir endişe kaynağı olmuştur. Pek çok açıdan zor günler yaşayan milletimizin, bir de madde bağımlılığı üzerinden evlatlarıyla imtihan edilmesi, bizler için önlem alınması elzem olan bir tehdit haline gelmiştir.

 

Önleyici ve koruyucu tedbirler açısından, kötü alışkanlıklarla mücadelede ailenin yeri ve önemi yadsınamaz.

Bilinçli ve farkındalık sahibi bir aile, kötü alışkanlıklara karşı çocuğun en büyük koruyucusudur.

Biz de bu bilinçle, Yeşilay’ın 95. Yılında, yurt çapında ‘Çocuğumu Bağımlılıktan Nasıl Korurum’ temalı bilgilendirme çalışmalarına başlıyoruz.

Türk Kadınına, geleceğine sahip çıkması gerektiğini hatırlatarak madde bağımlılığı ile mücadeleyi evde başlatıyoruz .  

Bu çerçevede; ‘madde bağımlılığı, belirti ve zararları, aile içi iletişim, çocuklarla sağlıklı iletişim kurmanın yolları’ başlıklı çalışmalar planlanmaktadır.

Bu önlemler dâhilinde, gençlerimizi karanlığın içinden çekip çıkarmanın tek yolu olarak gördüğümüz Türk kadınına büyük görev düşmektedir. Ümitlerimiz, heyecanlarımız, yarınlarımız olan gençlerimizi her türlü bağımlılıktan kurtarmak ve onları geleceğin Büyük Türkiye’sinde sağlıklı, ideallerle bezeli şekilde yaşatabilmek için omuzlarımızda hissettiğimiz yük ile Türk Kadınına sesleniyoruz: “Evladını koru! Ailene sahip çık! Milletinin uyuşmasına izin verme!”

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2020