23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 95 yıl önce bugün, top seslerine, düşman tehdidine rağmen kurulan Cumhuriyetin ön sözü, kadim Türk tarihinin ise son sözü olmuştur. Taş binası, gaz lambası, okul sıralarıyla bir milletin yeniden başlangıcı, zulme, esarete, karanlığa kafa tutuşu olmuştur.

23 Nisan 1920 tarihi ,Malazgirt’te bir Cuma günü kalkan bayrağın yine bir Cuma namazı sonrası lekelenmeden, incinmeden düştüğü yerden kalkış tarihi olmuştur. Türk’ün tarih sarkacının yükselmeye başladığı gün, ihya ve inşa zihniyetinin yeniden millette mana bulmaya başladığı dönüm noktası olmuştur.

Ankara ise bozkırda dirilişin, geleceğe atılan adımın, emperyalizme karşı duruşun ve en önemlisi umudun adı olmuştur. Bir avuç inanmış insandan daha etkili silah olmadığının kanıtı, Türk’ün mazlum coğrafyalara verdiği umudun baş şehri olmuştur. Türk dünyasının kalbgahı, mağrur Anadolu’nun gururu olmuştur. 

Bu itibarla 20. yüzyılın başlarında varlık ve yokluk mücadelesini başarıyla veren, bin yıllık devlet geleneğiyle, başkentiyle, meclisiyle, bayramıyla dimdik ayakta duran Türk
Milleti, daha nice bin yıllar Türk Dünyası’nın ve mazlum coğrafyaların gür çıkan sesi olarak buradadır. 

Bu vesileyle hem geleceğimizin mimarları çocuklarımızın hem de Yüce Türk Milletinin bayramını kutluyorum.

 

 

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2021