14 Mayıs Eczacılar Günü

Mensubu olmaktan gurur duyduğum eczacılık mesleğinin, yaşadığı tüm sıkıntılara her geçen gün yenilerinin eklendiğini görmekteyiz.  Halkın güvenine mazhar olmuş, onların en yakın sağlık danışmanı  olan eczacıların yaşadığı sorunlar Milliyetçi Hareket Partisinin her dönem gündeminde olmuştur.  

İlaç fiyat düşüşleri, stok zararları, kamu adına tahsilat, protokollerle oluşturulan ağır cezai şartlar,  kamu kurum ıskontosu zararı gibi birçok konuda mağdur edilen eczacıların önemli bir kısmının ekonomik anlamda darboğazda olduklarının bilincindeyiz. 

Geçtiğimiz zaman diliminde sağlıkta dönüşüm politikalarının maliyetinin eczacılara fatura edildiği gerçeğinin farkında olan partimiz, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın uğradıkları haksızlıkları, son 12 yılda gelinen kaos ortamını da Milliyetçi Hareket Partisi olarak yakından takip etmekteyiz.

Eczacılık mesleğinin hem toplum hem devlet nezdinde hak ettiği noktada olması için çalışmalarımız devam etmekte olup bu konuda başta Türk Eczacıları Birliği olmak üzere meslektaşlarımızla  istişarelerimizi sürdürmekteyiz. Meslekte 10 yılını doldurmuş eczacılara yeşil pasaport hakkının tanınmasından tutunda meslek hakkının verilmesine kadar birçok başlıkta   çalışmalarımız devam etmektedir. 

Halk sağlığı için onlara en yakın sağlık meslek grubu olan eczacıların hak ettikleri  yaşam ve mesleki çalışma koşullarını iyileştirmek, ilaç ve eczacılık hizmetinin eczanede kalmasını sağlamak ve onların yaşadıkları sorunları onlarla birlikte çözmek için iktidara talibiz.

Bu vesileyle, tüm meslektaşlarımın 14 Mayıs Eczacılık gününü kutluyor, umutlu ve mutlu yarınlar diliyorum.

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2021