19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs 1919 Türk Milletinin bu topraklardan basiretsiz, beceriksiz, tavizkar yöneticilere rağmen dünyaya verdiği bağımsızlık mesajının adıdır. Havza, Amasya, Erzurum, Sivas ve nihayet Ankara’da verilen 1000 yıllarca daha bu topraklarda olmanın kararıdır. Hiçbir şantaja, tehdide boyun eğmeyen Milli İradenin tarihten aldığı ilhamla esarete, zulme, eziyete dur dediği, mazlum coğrafyalara umut olduğu bu gün yeniden dirilişin ilk adımı olmuştur.  

Dün hasta adamı kolayca diz çökertmeye çalışanların bugün de aynı emellerle sadece oyuncuları değiştirerek Türk Milletini teslim almak hayalinden vazgeçmediklerini görüyoruz. Ne var ki Türk milleti dün olduğu gibi bugün de Türk vatanının birliği ve dirliği için elinden geleni ardına koymayacaktır. Uzun savaş yıllarından sonra yorgun ve yoksul düşen Türk milleti dün bile hiçbir şartta bırakmadığı vatan toprağını bugün Yetmiş Yedi Milyonluk gücüyle hiç kimseye bırakmayacaktır. Bunlar dün Anadolu’dan bizleri kovmak isteyenlerin yerli taşeronları da olsa, Türk milletinin bükülmez bileğini bükmeye yine güçleri yetmeyecektir. Çünkü Türk milleti kardeşi üzerinden oynanan oyunu görmüş ve gereken cevabı da 7 Haziran seçimlerinde verecektir.

Tabiî ki 19 Mayıs'ın gençlere armağan edilmesinin altında gençlere yüklenmiş büyük bir sorumluluk vardır. Geleceğimizin teminatı gençlerin bu sorumluluk dahilinde tarihten alacakları ibretler vardır. Türkiye’nin bugünkü resminden duydukları endişenin farkında olarak onların ders çıkaracakları pek çok mevzunun vücut bulması onları umutsuzluğa düşürmesin aksine onlara güç ve kudret versin. Bu toprakların huzuru kendilerinde saklıdır. Ve inanıyorum ki bölücülere, ihanet odaklarına, gaflet içindekilere fırsat vermeyecekler ve geleceğin Büyük Türkiye’sini tarihten adlıkları azim ve kararlılıkla yeniden inşa edeceklerdir.

Bu vesileyle başta Ülkücü Türk Gençliği olmak üzere tüm gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor ve hepsine hayatlarında başarılar diliyorum. 

 

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2021