3 Aralık Dünya Engelliler Günü

 

Engelli kardeşlerimizle umutla kutlanacak bir gün olmanın yanı sıra, milletimiz için kendisini muhasebeye çekmesi adına da önem taşımaktadır. Her bireyin engelli adayı olması idrakiyle, bugünü, engellilerin yaşadıkları sorunlara bir nebzede olsa çare olabilmek adına geçirmeliyiz. Onların hayatını zorlaştırıcı meseleleri en aza indirgemek bu ölçüde her bireyin temel önceliği olmalıdır. Zihinsel veya fiziksel herhangi bir engelin, onları eşit birey olmaktan alıkoyamadığı bir dünya şüphesiz bizlerin elindedir. İnanıyorum ki, Türk milliyetçilerinin başlıca meselelerinden birisi de budur. Milliyetçiliğini yaptığımız milletimizin bu sorunu, Türk milliyetçilerinin en hayati sorunlarındandır. Biliyorum ki, her bir Türk milliyetçisi bu yüksek idrak düzeyiyle çevresindeki engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak adına kendi üstüne düşeni en iyi şekilde yapmaktadır. Ancak, milletin bu bilinç düzeyi kadar siyasi iktidarın da yapması elzem olan düzenlemeler bulunmaktadır.
Engelli annelerini de bu çerçevede gündemlerinin merkezlerine almalıdırlar. Unutmasınlar ki, engelli çocuklarımızın anneleri, tüm engelli sorunlarının başat çözüm ortağıdır. Onlara sadece maddi destek sağlamakla sorunlar çözüme kavuşmamaktadır. Annenin bilinç düzeyinin artırılmasını sağlamak da maddi destek kadar önemlidir. Milliyetçi Hareket Partisi tüm bu meselelerin takipçisi olacaktır.

Genel Başkanımızın da gösterdiği hedef üzere, engelli vatandaşlarımızın dertlerine çare olabilmek temel vazifemizdir. Bu itibarla, Milliyetçi Hareket Partisi'nin engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin her zaman yanında olduğunu dile getirmek istiyorum. Partimiz, onlar için çok daha iyi bir Türkiye ümit etmektedir. Bizler, onların sözcüsü olmaktan hiç bir şartta vazgeçmeyeceğiz.

Engelli kardeşlerimizin bir günde değinmekle bitmeyecek sorunları için farkındalık yaratmak dahi başlı başına bugünü anlamlı kılmaya yeterlidir. Gelin, bugün onların hayatlarını, istediğimiz zaman nasıl kolaylaştırabileceğimizi hem kendimize hem etrafımızdakilere gösterelim.

Engelsiz düşlerimizin gerçek olması dileği ile esenlikler diliyorum.

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2021