24.02.2016 Tarihli Basın Açıklaması

 Üstümüzden kara bulutlar defolmuyor. Ne yüreğimiz kaldırıyor gelen haberleri ne midemiz. Ortalık yangın yerine dönmüş. Yetmiyormuş gibi bir de çocuklarımızdan endişe duyuyoruz.

Gencecik bir kızımızın daha kara haberi yasa boğdu bizi. Haber Kayseri'den. Bu sefer onu koruyup kollaması gereken öğretmeninin elinden oldu kızımızın ölümü: Dehşet.

Şu hale bakın ki, vahşeti öğrenen okul idaresi olayı örtbas etmeye çalışmış ve bunu da okulun adı lekelenmesin diye yapıyor. Bu durum, acımızı, öfkeye ve haykırışa yönlendiriyor.

Devlet yetkililerimiz ise her zamanki gibi kınama ile yetinecekler. Öyle sapık ruha sahip bir kişinin bu kutsal mesleği yapabilmesi konuşulmayacak yine. Kim söyleyebilir diğer öğretmenlerin gerekli testlerden başarıyla geçtiğini; hepsinin sağlıklı bireyler yetiştirmeye liyakat sahibi olduğunu. Yahut başına böyle bir iş geldiğinde çocuklarımızın şikayet edebilecekleri aktif bir hattın/merciin oluşturulamaması gibi acı bir durumu da mı yine konuşmayacağız? ALO 183 hattı ne kadar işlevsel, bu hattı sadece reklam için mi oluşturduk yoksa? Yahut, böyle bir tablo ile karşı karşıya gelen çocuğumuzun güvenle kendini ifade edebileceği bir sistem oluşturmaya gücümüz mü yok?

Çocukların şiddete, istismara karşı kendilerini ya da arkadaşlarını korumak için kolayca arayabilecekleri bir telefon hattı oluşturulması ve tüm okullarda bu hattın güvenli oluşunun anlatılması için derhal çalışmalar başlatılmalıdır. Gerekirse bırakın her şeyi bir kenara, geleceğimiz büyük tehlikede.

 

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2020