8 Mayıs Anneler Günü

Gün ışığımız, yol göstericimiz, fedakârlık timsali, ömrümüzün güzelliği, bizi karşılıksız sevgi seli; kadınlar, annelerimiz…

 Bizim kutsal mabedimiz, şükür sebebimiz. Varlıkları ne kadar eşsiz ise, yoklukları o kadar acı ve hasret dolu. Allah onların yokluğunu göstermesin.

Yıllardır sürüp giden savaşlarda değil çocuğuna, düşmana atılacak mermilere bile analık yapan kadınlar gördü bu ülke. Çocuğunu dönmeyeceğini bile bile elleriyle savaşa gönderip de, bağrına taş basan analar gördü. Evladından gelen iki satır mektubu ömrünce koynunda saklayıp ağlayan analar gördü. Anadolu’nun her yanında, mis kokan, emek kokan, yavrusu şehit olunca “vatan soğulsun” diyen analar gördü. Vatan onlara minnettardır.

Herkesçe malumdur, anne olmak yalnızca çocuk sahibi olmakla değil, devlete ve millete faydalı, hayırlı bireyler yetiştirmekle olur. Duyarlı, özgüvenli, kendini bilen ve topluma yararlı bireyler, güçlü annelerin elinde şekillenir, ilk öğretmeni annesidir.Başarı, anne sevgisi ile pekişir ve güçlenir.

Sizler, günümüzün anneleri, geleceğimizin mimarlarısınız. Sizin yetiştirdiğiniz çocuklar sayesinde güneş aydınlığı vuracak yarınlarımıza, dualarınızla kapanacak yaralarımız, sevginizle bulacağız yolumuzu.

Güzel ülkemin güzel anneleri;

bizleri bugünlere getiren, desteğini her daim hissettiğimiz, her düştüğümüzde yaramızı saran, bizi kötülüklerden sakınan annelerimiz. Anneler gününüzü içtenlikle kutluyorum.

 

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2021