19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül 1921 yılı, tarihimizin en onurlu ve en kanlı savaşlarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’nde düşman karşısında adeta bir Türk kalkanı oluşturularak, durdurulduğu gündür. Mustafa Kemal Paşa, bu kutlu günde Mareşal ve Gazi unvanını alarak, bu unvanı hayatı boyunca büyük bir şerefle taşımıştır.

Bugün bu topraklarda yaşıyorsak gazilerimize büyük bir  vefa borcumuz vardır.

Milli mücadele kahramanlarını daima hasret, sevgi ve vefa ile anan Türk milleti, bu toprakların bedelinin ne kadar ağır olduğunu görebilecek kudrete sahiptir.

Tarihi boyunca boyun eğmek nedir bilmemiş, vatanına göz dikenlere göğsünü siper etmiş Türk ordusunun mensupları olan ve bugün olsa aynı kudret ve şevk ile yine savaşacağından hiçbir şüphe duyulmayacak olan gazilerimiz de, Mustafa Kemal’in dediği gibi “yaşayan abidelerimizdir.”
Gaziler günü vesilesi ile bir kez daha yâd ettiğimiz şehitlerimizin ve gazilerimizin bu ülke için önemi, kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyüktür. Milli bir sorumluluk olarak kabul edilmesi gereken bu önemi nesilden nesile devam ettirmek de boynumuzun borcudur.

Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın, onunla omuz omuza savaşan, onu yalnız bırakmayan silah arkadaşlarının, her cephede gözünü kırpmadan savaşan ordu mensuplarının, şahadet mertebesine erişmiş olan kahramanlarımızın, bir kısmı ebediyete intikal etmiş olan ve bir kısmı bugün halen aramızda bulunan gazilerimizin önünde saygı ile eğiliyor, Gaziler Günü’nü kutluyor ve onlara layık olabilmeyi umut ediyoruz.

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2021