10 Kasım

"Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve medeni kabiliyeti atînin yükselen medeniyet ufkunda bir güneş gibi doğacaktır!

Bu söylediklerim hakikat olduğu gün, senden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur: Beni hatırlayınız!"

Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal’imizin 78. ölüm yıldönümü bugün. Mustafa Kemal, yalnızca bir komutan değildir. O; içimizi ısıtan, daima umudu aşılayan, daima ileri bakan ve asla pes etmeyen başbuğumuzdur. Her koşulda önce vatanını ve vatan evlatlarını düşünen onurlu bir askerdir. Vatan toprağını karış karış gezen mütevazı bir vatanseverdir. Çocukla çocuk, gençle genç, yaşlıyla yaşlı oluşu ile bizden biridir. Bizim sesimizdir, yüreğimizdir Mustafa Kemal…
Onu anlatmaya kelimeler yetmez, hiçbir zaman da yetmeyecektir. Onun bu vatan için, vatanımız için yaptıklarını ifade etmeye çalışmak bile, ona duyduğumuz minnet ve saygı karşısında yetersiz kalacaktır.
O, daha en başında memleketi nasıl refaha kavuşturacağını düşünmüş, planlarını yapmış ve bu planları uygulamaya koymak için çok çalışmıştır. Her fırsatta ille barış gerektiğini dile getirmiş, bağımsızlığı savunmuş, hep daha iyiyi amaçlamıştır. Ortaya koyduğu, hedeflediği her fikir, milli irade ile vücut bulmuş ve gerçekleşmiştir. Her ne olursa olsun Türk milletini yüceltmiş; boyunduruğa, esarete, köleliğe karşı her zaman dimdik durmuştur. Mustafa Kemal, imkânsız denilen her şeyi başarmış, yapılmaz denen her şeyi gerçekleştirmiş gerçek bir liderdir.
Yokluğunun üzerinden bunca yıl geçtikten sonra bile halen kalbimizde olan, içimizdeki tele dokunup bizi derinden etkileyen bir ezgidir Mustafa Kemal. Bir Türk’ün istediğinde neler yapabileceğinin somut kanıtıdır aynı zamanda. Bir ülküdür, bir umuttur, O’nu yaşatmaya devam etmektir onun evlatları olmak. Her koşulda. O her zaman gelecek nesilden ümitvar idi. Her zaman güvendi ve inandı genç evlatlarına. Onların bu vatana sahip çıkacağına, onu koruyacağına inancı tamdı.
Düşmana korku salan masmavi gözleriyle, içimizi ısıtan altın sarısı saçlarıyla bir güneş gibidir Mustafa Kemal. İçimizde derin bir kederle yıldönümünde onu bir kez daha anıyorum; onurlu gazi, cesur komutan, güler yüzlü liderimiz, Mustafa Kemal’imiz… Biz ona söz verdik, ant içtik. Memleketi emanet aldık, kabul ettik. İnanıyorum ki bugün, gerektiğinde hiçbir Türk evladı, düşman karşısında gözünü kırpmayacak ve emanetine sahip çıkacaktır.
78 yıl sonra da ilk günkü özlemle, sevgiyle ve saygıyla hatırlıyoruz onu. Mustafa Kemal’imiz, seni seviyoruz ve çok özlüyoruz. Daima arzu ettiğin millet olabilmek umuduyla…

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2020