ZONGULDAK İl Kadın Kolları Kadınlar Günü Etkinliği

08.03.2017

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kadın Kolları Başkanı ve Zonguldak Belediye Meclisi MHP Gurup Başkanı Mevlüde Yalçıner, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla şehit annelerine yönelik bir etkinlik düzenledi. Yöremce Kebap Salonu’nda yapılan etkinliğe; MHP Belde Kadın Kolları Başkanları, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazan Pulat, MHP’li kadınlar ve şehit anneleri katıldı.

Şehit anneleri ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Yalçıner “Bizlerin huzuru, güvenliğini sağlamak ve vatanı için en kıymetli varlıklarını evlatlarını şehit veren Şehit Anneleri bizler için çok kıymetli ve özel kişilerdir” dedi. Yalçıner, şehit annelerine çiçek takdim etti.

“KADINI HAKLARINDAN AYRI TUTMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Yalçıner, konuşmasında şunları söyledi; “Bizim davetimizi önemseyip aramızda olan şehit annelerimize şahsım ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum” diyerek şunları söyledi. 8 Mart Dünya kadınlarının eşitlik, özgürlük ve daha huzurlu yaşama isteklerini dile getirilen çok önemli bir gündür. Eşitlikten söz ederken bunu uygulamalarda göremiyoruz. Örneğin, siyaset, idari ve toplumun diğer alanlarında kadınlarımıza gereken fırsatlar verilmemiştir. Kadını haklarından ayrı tutmak mümkün değildir. Kadın hakları ile savunulan kadınlarımızın ayrıcalıklı haklara sahip olması değil sadece insan ve birey oldukları için geçerli haklara sahip olmasıdır. Kadınlarımıza eğitim, sağlık, siyaset ve toplumun her alanında özgürce aktif olarak görev almalarına fırsat verilmelidir. Çünkü daha uygar ve sağlıklı bir toplum için kadınlara her zaman ihtiyaç vardır. Analarımızın, bacılarımızın hayatın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimiz ifade eden tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum.”

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2021