Kocaeli İl Kadın Kolları Seminer Haberi

 

MHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle seminer düzenledi.

KADINLAR GERİ PLANDA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Kadın Kolları Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle seminer düzenledi. İl Başkanlığında düzenlenen seminere İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar’ın yanı sıra MYK üyesi Hilal Elmas ve çok sayıda partili kadın katılım gösterdi. Seminerde, kadına yönelik şiddetle ilgili açıklamalarda bulunan MHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantar, “Nüfusun yarısını oluşturan kadınlar, geri plandadır. Yönetimsel işlerde yoktur. Gelir sahibi değillerdir ve tüm bunların etkisiyle görünen odur ki kadına yönelik şiddet giderek artmaktadır. Kadına yönelik fiziksel, cinsel, ekonomik, duygusal şiddet, aşağılama, cinsiyetçi şaka ve ifadeler, nesneleştirme kadınların hayatının kontrol altında tutulmasına yol açmakta, özgürleşmesine ve güçlenmesine engel olmaktadır” ifadelerini kullandı.

BARIŞ İÇİN MÜCADELE EDELİM

Konuşmalarının devamında Kantar, “Ülkemizde her üç kadından birinin fiziksel şiddet gördüğünü, kocalarından ayrılmış kadınların fiziksel şiddete maruz kaldığını ve boşanmak istedikleri için kocaları tarafından öldürüldüğünü basından görüyoruz. Şiddetten korunma stratejileri uzun süreli ve kalıcı kazanımlar için bütüncül olmalıdır. Kadına yönelik şiddeti azaltmak için kadınların eğitim almaları, iş güç sahibi olmaları, işyerlerinden, yerel yönetimlerden başlanarak söz sahibi olmaları için desteklerin arttırılması gerekir. Hep birlikte tüm baskı, dayatma ve şiddete karşı yılmadan, usanmadan, korkmadan, barış için mücadele edelim. Bugünün kadınlarımız için şiddetin bittiği, katliamların durduğu ve bilinçlenmenin üst düzeye çıktığı bir gün olmasına vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2020