Yalova İl Kadın Kolları “Kadına Şiddete Tepki” Etkinliği

MHP Yalova İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Haydaroğlu ve il kadın kolları yönetimi Kadına yönelik şiddeti protesto ederek Yalova caddelerini dolaşarak, bilgilendirme broşürü dağıttılar.

İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Haydaroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İl Kadın Kolları olarak, Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Günü'nde Yalovalıları bilgilendirmek amacıyla broşür dağıttık. Günümüzde tüm dünyada kadına yönelik şiddet her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Kadına yönelik şiddet insan hakları ihlalidir, şiddete son vermek için toplumun bütün bireyleri olarak üzerimize düşen görevleri yapmalı ve el ele vermeliyiz. Mağdur olan her kadınla vicdanımız sızlamakta, aileler ve toplumları parçalanmaktadır. Kadınlara karşı uygulanana cinsiyete dayalı şiddet, ekonomik alanda da kendisini göstermektedir. Kadınlar, yaşamlarını sürdürdükleri her alanda da ekonomik yönden şiddete uğramaktadır. Devletin gerçek manada koruyucu eli kadının üzerinde olmalıdır. En ilkel toplumlardan en gelişmiş toplumlara kadar bütün kadınlar geleneksel kavramların etkisiyle fiziksel, cinsel, ekonomik, psikolojik şiddete maruz kalmaktadır. Kadın karşı haksızlığın ve şiddetin son bulması için; eğitim çalışmaları ve kampanyalar düzenlenmelidir.

Ekonomik özgürlükler için çalışmaların önündeki engeller kaldırılmalı. Sığınma evleri korunaklı ve güven veren şekilde olmasının sağlanması. Ücretsiz danışmanlık psikolojik ve tıbbi destek ve yasal yardımın yapılması sağlanmalıdır. Kadın cinsiyetlerine yönelik acil eylem planı mutlaka hayata geçirilmelidir. Peygamberimiz; veda hutbesinde şöyle buyurmuştur; 'Ey insanlar, kadın haklarına riayet etmenizi ve bu hususta Allah'a karşı gelmekten sakınınız' buyurmuştur" sözlerine yer verdi.

 

Bize Ulaşın
Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:128 06520 Balgat/ANKARA
+90.312.472.55.55 / 3203
+90.312.472.55.55 / 2305
Sosyal Ağ
Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı © 2020